Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje

baner-dustaw

baner-mpolski

Bezpłatna pomoc dla oszukiwanych seniorów

BEZPŁATNA POMOC PRAWNA

Skrzywdzono Cię?

Naruszono Twoje prawa obywatelskie?

Naciągnięto Cię na nieuczciwą umowę?

Staniemy w Twojej obronie!

Napisz lub zadzwoń  → tel. 42 279 73 55

asos logo2

Działania współfinansowane przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020

2019-01-17

Kto odpowiada za zimowe utrzymanie dróg

w sezonie 2018/2019

DROGI KRAJOWE - DK: 19, 28
Za utrzymanie w przejezdności drogi krajowe odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad:

Szczegółowe informacje na temat warunków drogowych panujących na drogach krajowych można uzyskać poprzez kontakt z całodobową infolinią drogową GDDKiA pod numerem 19 111 lub na stronie internetowej GDDKiA w zakładce „Serwis dla kierowców”. Zamieszczane są tam informacje o aktualnych warunkach przejazdu, a także podgląd dróg krajowych na mapie kamer monitorujących.

Źródło: krosno112

2019-01-10

Drewna nie powinno braknąć

W tym roku nadleśnictwa z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie planują sprzedać 2 mln metrów sześc. drewna. To wielkość podobna jak w ubiegłym roku. Z tej puli 1,7 mln przeznaczone jest do sprzedaży w trybie przetargowym dla przedsiębiorców branży drzewnej, a prawie 300 tys. metrów będą mogli zakupić odbiorcy indywidualni.

- Trzeba pamiętać, że każdy tysiąc metrów sześciennych pozyskanego drewna to przynajmniej dwa miejsca pracy przy ścince oraz zrywce drewna, a także kilka miejsc pracy w przemyśle drzewnym i handlu drewnem – podkreśla Grażyna Zagrobelna, dyrektor RDLP w Krośnie.

Według Banku Danych o Lasach zasoby drzewostanów krośnieńskiej RDLP szacuje się na ponad 120 mln m sześc.; o 25 mln m sześc. więcej niż 17 lat temu". W 1978 roku szacowano je na niecałe 77 mln m sześc., zatem w ciągu 40 lat przybyło 43,8 mln m sześc. na pniu.

2019-01-10

XX Międzynarodowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

7 stycznia br. odbył się w Muzeum Historycznym – Pałac w Dukli finał Międzynarodowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych organizowany od 20 lat przez Starostwo Powiatowe w Krośnie i Muzeum Historyczne -Pałac w Dukli.

Jury dokonało wyboru 33 prac spośród 87 nominowanych do nagrody,  które oceniane były w czterech kategoriach: szkoła podstawowa i III klasa gimnazjum, szkoły ponadpodstawowe, dorośli – inne placówki dydaktyczne. Wernisaż wystawy poprzedził występ zespołu dzieci ze Svidnika. Dyplomy i nagrody laureatom wręczali: starosta krośnieński Jan Pelczar, wicestarosta krośnieński Andrzej Guzik, dyrektor Zarządu Powiatu Monika Subik, a także radni powiatu krośnieńskiego: Andrzej Krężałek – przewodniczący Rady Powiatu i Józefa Winnicka-Sawczuk. W wernisażu wziął udział także Mariusz Folcik – przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli. Z gminy Dukla nagrodzeni zostali:

Milena Buczyńska (kl. VIII) i Łukasz Buczyński (kl.VI) ze Szkoły Podstawowej w Łękach Dukielskich – wyróżnienie w kat. szkoły podstawowe i III kl. gimnazjum (opiekun Katarzyna Majchrzak),
Marcin Dziedzic (kl. VIII) Szkoła Podstawowa w Łękach Dukielskich – wyróżnienie w kat. szkoły podstawowe i III kl. gimnazjum (opiekun Magdalena Majchrzak),
Joanna Frankiewicz (kla.VI) ze Szkoły Podstawowej w Tylawie  - III miejsce w  kat. szkoły podstawowe i III kl. gimnazjum (opiekun Aleksander Kosior),
Jadwiga Bogacz – ŚDS w Cergowej – I miejsce w kat. dorośli (opiekun Barbara Marchewka),
Małgorzata Stasik - ŚDS w Cergowej – II miejsce w kat. dorośli (opiekun Kamil Krowicki).

Krystyna Boczar-Różewicz

2019-01-08

Gmina Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.