Trzecie miejsce w powiecie krośnieńskim dla siatkarek z Szkoły Podstawowej w Dukli

Szkoła Podstawowa w Krościenku Wyżnym 20 marca 2018 r. była gospodarzem finałowego turnieju powiatowego Igrzysk Dzieci w siatkówce dziewcząt. Zawody te odbywały się w ramach kalendarza imprez sportowych Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. Gminę Dukla reprezentowała Szkoła Podstawowa w Dukli, jako zwycięzca turnieju gminnego rozegranego 6 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Jasionce. Na zawodach oprócz naszej drużyny stawiło się jeszcze sześć innych, także mistrzów swoich gmin: SP w Iwoniczu, SP w Jedliczu, SP w Korczynie, SP w Krościenku Wyżnym, SP w Łękach Strzyżowskich, SP w Miejscu Piastowym. Turniej rozgrywany był na dwóch boiskach, w dwóch grupach. Grupa A: Dukla, Iwonicz, Korczyna. Grupa B: Krościenko Wyżne, Miejsce Piastowe, Łęki Strzyżowskie, Jedlicze. Mecze toczyły się do dwóch wygranych setów do 20 pkt., w razie wyniku 1:1 rozgrywany był trzeci set do 15 pkt. Po zmaganiach grupowych zespoły rozgrywały półfinały: pierwsza drużyna z grupy A grała z drugą drużyną grupy B i analogicznie pierwsza drużyna z grupy B grała z drugą drużyną grupy A. Potem grano mecz o trzecie miejsce i finał. Oba mecze grupowe (z Iwoniczem 20:10, 20:16 oraz z Korczyną 20:9, 20:9) uczennice SP w Dukli wygrały bez straty seta i zameldowały się w półfinale. Tu czekały już zawodniczki z Krościenka Wyżnego. Po bardzo emocjonującym i dramatycznym spotkaniu ulegliśmy gospodyniom turnieju 1:2. Pierwszego seta nasze siatkarki przegrały 9:20, aby w kolejnym wygrać prawie w takim samym stosunku tj. 20:10. Emocje sięgnęły zenitu w trzecim secie. Tei-break był bardzo zacięty, a prowadzenie wielokrotnie się zmieniało. W końcówce zawodniczki z Dukli obroniły piłkę meczową, następnie same mogły zakończyć pojedynek zwycięstwem. Tym razem jednak to gospodynie obroniły naszego match boola, a następnie same wywalczyły piłkę meczową i wygrały całe spotkanie. Dziewczynom bardzo trudno było się podnieść po przegranym półfinale. Ostatecznie, także w bardzo trudnym i trzysetowym pojedynku, stanęły na wysokości zadania i w meczu o trzecie miejsce pokonały 2:1 (22: 24, 21:19,15:12) zawodniczki z Iwonicza. W drugim półfinale Łęki Strzyżowskie ograły Iwonicz 2:0, a następnie w finale imprezy pokonały gospodynie 2:1, zajęły pierwsze miejsce i wywalczyły awans do etapu rejonowego Igrzysk Dzieci w siatkówce dziewcząt. Całe zawody stały na dość wysokim poziomie i były dobrze zorganizowane. Młode siatkarki grały z wielką pasją i zaangażowaniem, niejednokrotnie prezentując wysokie umiejętności techniczne. Uczennicom Szkoły Podstawowej w Dukli, które godnie broniły barw naszej gminy na arenie powiatowej, dziękujemy oraz życzymy dalszego rozwoju i kolejnych sukcesów sportowych.

Kolejność końcowa turnieju:

1. SP w Łękach Strzyżowskich